• reflektif etiket
  • reflektif etiket
  • reflektif etiket

Reflektif etiket, ışığı yansıtma özelliğinden dolayı kullanılan bir etiket çeşididir. Farklı renklerde üretilen reflektif etiketler baskılı ve baskısız olarak talep görmektedir. Reflektör etiket diye de adlandırılır. Özellikle gece kullanımında güvenlik veya dikkat çekmesi amacıyla kullanılır. Reflektif etiket karanlık ortamlarda ışığın üzerine vurmasıyla belli açılardan parlama yapar. Bu etiket tipi iç ve dış mekanlara uygun oluşu, çok amaçlı kullanıma uygunluğu sayesinde tercih sebebi olmaktadır. İstenilen özel şekillerde kesime uygun bir etiket çeşididir.

Makina üreticileri, elektronik cihazlar, yol yönlendirme levhaları, otomotiv sektörü özellikle kamyon ve tır üzerinde güvenlik ve görünürlüğü arttırmamak için kullanımı yaygındır.

Otomatik garaj giriş bariyerlerinin üzerinde reflektif etiket sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca özel kullanım amacıyla hizmet eden tır, kamyon, traktör gibi araçların dışında ambulans, itfaiye ve polis vb. gibi araçlarda reflektörlü etiketler tercih edilmektedir.

Dış mekanlarda çok zorlu hava şartlarında uzun yıllar dayanım gösteren reflektif etiketler özellikle serigraf baskı yöntemi sayesinde Uv dayanımı çok yüksek etiket türlerindendir.

  • reflektif etiket
  • reflektif etiket