• paslanmaz asit indirme etiket
  • paslanmaz asit indirme etiket
  • paslanmaz asit indirme etiket

Tasarımın Paslanmaz yüzey üzerine asitle aşındırma yapılarak işlenmesi ile üretilen etiketlere Paslanmaz Asit indirme etiketler denir. Bu teknik ile üretilen etiketlerde tasarımı ürün üzerinden çıkarmak mümkün değildir. En zor şartlarda en yüksek dayanım için ideal olan bu tip etiketler ile ürüne görsel kalitesi çok yüksek son derece seçkin ve profesyonel bir görüntü sağlamak mümkündür. Paslanmaz Asit indirme etiketlerde parlak, mat ve satine gibi yüzey seçenekleri vardır. Uzun yıllar boyu kullanım garantisi veren bu etiketlerde boyanın matlaşması veya tamamen çıkması durumunda bile yüzey üzerindeki tasarım kalacaktır.

Paslanmaz asit indirme etiketlerin kullanıldığı sektörlerin başında elektrik, elektronik, gemi-tersanecilik, petrokimya-doğalgaz rafinelerinde ve otomotiv-kalıp sektörünün vazgeçilmez etiket grubudur. Etiketin paslanmaması ve doğal şartlarda yazıların solma ve aşınma yapmamasından dolayı ömür sınırlandırması olmayan bir etiket türüdür. 301,304 ve 316 paslanmaz krom nikel plakalardan baskılar elde edilmektedir. Üretilen paslanmaz asit indirme etiketinin kalitesini kontrol etmek için bir kalite kontrol süreci uygulanır.

  • paslanmaz asit indirme etiket
  • paslanmaz asit indirme etiket
  • paslanmaz asit indirme etiket

Bu etiketlerin doğruluğunu, işaretlenmiş bilgilerin netliğini ve uyumluğunu değerlendirmeyi içerir.  Ayrıca makina ve reklam sektöründe kullanılmaktadır. Paslanmaz asit indirme tekniği ile görsel özelliği yüksek çok renkli ürünler elde edilmektedir. Paslanmaz asit indirme etiketler, yüksek sıcaklıkta çalışan makineler gibi uygulamalarda kullanılabilir.  Paslanmaz asit indirme etiketler, UV ışınlarına karşı dirençlidir ve renklerin solması konusunda dayanıklıdır. En önemlisi nemli veya ıslak ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanabilir olan bu etiketler; suya, neme ve rutubete karşı dayanıklı olacak şekilde yapılabilir.